top of page

Duo Stage 15/06

oeroude pottenbakkerskennis, hedendaags benaderd

met Aster Caemaert en GHESQ

Aster is een gepassioneerde meester-lesgever.

"Wat dit vak zo bijzonder maakt, is de oeroude kennis die erin verborgen ligt. Een pot maken is nooit zomaar een object draaien: het is een vorm die al eeuwenlang meegaat, een eenvoudige handeling met een diepe betekenis.

In deze week werken we met klei als basis-materiaal: direct, eerlijk en eindeloos rijk. Je verdiept je in materiaalkennis, maakt bewuste esthetische keuzes, en leert hoe je techniek gebruikt om vrijheid te creëren."

Aster houdt van het spelen: herhalen, proberen, kijken wat er gebeurt — en jezelf verrassen door soms een risico te nemen. Tegelijk is er het pure vakmanschap: de precisie van het draaien, de schoonheid van de beweging, en de voldoening wanneer iets écht lukt. Een week om te oefenen, te verfijnen, en vooral: om opnieuw verwonderd te raken.

Aster Caemaert begeleidt je met passie in het ambacht van het draaien, waar techniek, esthetiek en creatie samenkomen.

IMG_7133.jpg

duo-week

Een duo-week is een intensieve week waarin je leert van twee makers met een eigen blik. Met Aster en Koen combineer je techniek en verfijning aan de draaischijf met vormgevoel, afwerking en artistieke keuzes. Je werkt geconcentreerd in het atelier, krijgt veel persoonlijke begeleiding, en groeit door het samenspel van twee stijlen: één traject, twee stemmen, één gedeelde praktijk.

Terug naar WABI-kampen

bottom of page